Kroger Must-Do Deals

must do

Kroger Must-Do Deals



Big Fat $2.40 Moneymaker on Jell-O Refrigerated Snacks with Kroger Mega Event!

Both Veronica and Melissa received a Catalina when purchasing Jell-O Refrigerated Snacks as part of the mega event! Depending on what coupons you have…these will be as low as FREE (plus a Moneymaker)! The price on these will vary by region…some are seeing them priced at just $1.15, others $1.79.

Jell-O Refrigerated Snacks (2-4 ct) | 12/30 – 2/2
Buy (2) = $1.00 OYNO
Buy (3) = $2.00 OYNO
Buy (4) = $3.00 OYNO

Deal Scenario:
Buy (4) Jell-O Refrigerated Snacks (2-4 ct) – $1.15-$1.79 each (wyb 10 participating items)
Use (4) $1/1 Jell-O Refrigerated Snack from 01/13 SS (exp 2/10)
Or $1/2 Jell-O Refrigerated Snack from 01/13 SS (exp 2/10)
$0.80/2 Jell-O Refrigerated Snack from 01/13 SS (exp 2/10)
Pay as low as $0.60, get back $3.00 OYNO
Final cost is as low as 4 for FREE + $2.40 Moneymaker!





Did you know?? You can have these great deals delivered directly to your inbox? Subscribe to my Daily Newsletter via email!! You can also subscribe by RSS feed, Facebook, Twitter !

Comments

  1. Any idea when this catalina ends? I tried tonight and it didn’t print…I can’t find anything to take to customer service though to have them manually print it for me. TIA

  2. I’ve done this deal twice this week….bought 4 of the 2-packs, used .50/1 package qs, pd .19 each, received 2 catalinas….a $1 & a $3 cat. The first deal that I did, thought that perhaps my cashier gave me the previous customers cat but nope…did a 2nd deal & paid attention to the cat printer. I bought 8 2-packs, paid $1.52 & received $8 in cats..$6.48 MM!

  3. Do you know if you will have to seperate your orders to get more than one catalia to print?

  4. can these be frozen? i would assume so, but i’ve not had good luck with a few items lately… so i’m double checking…

  5. Hey Katrina! I thought I’d throw this out for Kroger shoppers as well. Yesterday I noticed that Nature Valley Granola thins were marked down to $1.49 a box. I bought 6, used 3 $0.50/2 nature valley coupons and received a $3 CAT that I wasn’t expecting bringing them down to $.49/box! Another good thing to keep an eye out for!

  6. Does it apply to refrigerated gelatin jellos? or pudding only?

Speak Your Mind

*

x
Sign up for my daily Newsletter

Sign Up Today!