Here are the best deals with coupon matchups through 3/28:

Family Dollar Deals are brought to you by Sarah’s Deals…A HUGE thanks to her for sharing them with us!

GROCERY

Success Rice (14oz) – $2.00
Buy 2, Use $1.00/2 Q from 3/21 RP
Final cost is $1.50 each
**********

Buy (1) Aunt Jemima Syrup – $2.25
Buy (1) Aunt Jemima Pancake Mix – $2.50
Use $0.25 Family Dollar In-Store Q (syrup)
Use $0.50 Family Dollar In-Store Q (mix) 
Plus, Use $1.00/both syrup & mix Q from 1/3 RP or previously available
here 
Final cost is $1.50 each
**********

Kellogg’s Nutrigrain Bars – $2.75 (store price, not advertised)
Buy 2, Use $1.00/2 Q from 2/7 RP
Plus, use $0.50 Family Dollar In-Store Q (limit 1)
Final cost is $2.00 each
**********

Post Pebbles Cereal – $2.75 (store price, not advertised)
Buy 2, Use $1.50/2 Q from 2/28 SS
Plus, use $1.00 Family Dollar In-Store Q (limit 1)
Final cost is $1.50 each
**********

Hormel Chili w/Beans $1.65 (store price, not advertised)
Buy 2, Use $0.55/2 Q from 1/24 SS
Plus, use $0.50 Family Dollar In-Store Q (limit 1)
Final cost is $1.12 each
**********

Kraft Mac & Cheese – $0.75
Buy 5, Use $1.00/5 Q from here: ie or firefox
Plus, use $0.50/2 Family Dollar In-Store Q (limit 1)
Final cost is $0.45 each
**********

Welch’s Grape Jelly – $2.00 (store price, not advertised)
Use $0.75 Q from 1/3 SS
Plus, Use $0.25 Family Dollar In-Store Q
Final cost is $1.00
**********

Welch’s Juice Cocktail (64oz) – $2.35 (store price, not advertised)
Use $1.00 Q from 2/7 SS
Plus, Use $0.50 Family Dollar In-Store Q (limit 1)
Final cost is $0.85
**********

Hunt’s Canned Spaghetti Sauce – $1.25 (store price, not advertised)
Use $0.25 Family Dollar In-Store Q
Final cost is $1.00
**********

Red Baron Singles – $3.25 (store price, not advertised)
Buy 2, (2) $0.75 Qs from 2/28 SS
Plus, use $1.00/2 Family Dollar In-Store Q
Final cost is $2.00 each
**********

Heinz Ketchup (20oz) – $1.85 (store price, not advertised)
Use $0.50 Family Dollar In-Store Q
Final cost is $1.35
**********

Betty Crocker Twin Pack Potatoes – $2.00
Use $0.40 Q from here
Final cost is $1.60
**********

Sunny D (48oz) – $1.00
Use $0.25 Q from 2/7 SS
Final cost is $0.75
**********

Kellogg’s Pop Tarts – $1.85 (store price, not advertised)
Buy 3, Use $1.00/3 Q from 3/7 RP
Plus, Use $0.50 Family Dollar Store Q (limit 1 )
Final cost is $1.35 each
**********

PET CARE

Meow Mix Dry Cat Food (52oz) – $4.00
Use $0.75 Q from
here
Final cost is $3.25
**********

Fresh Step Cat Litter (3.25lb) – $4.00
Use $1.00 Q from 3/14 SS
Final cost is $3.00
**********

PERSONAL CARE

Clairol Balsam Haircolor – $3.00
Buy 2, Use $5.00/2 Q from 3/7 PG
Final cost is $0.50 each
**********

GasX  Softgels (10ct) – $2.00
Use $1.00 Q from 2/7 SS
Final cost is $1.00
**********

Colgate Total Advanced Toothpaste (4-6OZ) – $3.00
Use $1.00 Q from 3/7 SS
Final cost is $2.00
**********

HOUSEHOLD

Hefty Waste Bags – $5.00
Use $0.55 Q from 1/3RP
Final cost is $4.45
**********

Scotch Brite Sponges (3pk) – $2.75
Buy 2, Use $1.00/2 Q from 
here
Final cost is  $2.25 each
**********

(a big thanks to Sarah’s Deals for most of these matchups!)

Love our readers
I love hearing from you! If you do this deal, please be sure to leave a comment and give this post a share. Thank you for showing up every day. I have the absolute BEST readers.
Filed Under: Uncategorized

Leave a Comment

Comments

There are no comments.