Here are the best deals with coupon matchups for 2/28 – 3/7:

All Laundry Detergent (28-32 loads) – $3.00
Use $2.00 Q from 2/7 PG
Final cost is $1.00 each
**********

Hefty One Zip Bags – 2/$5.00
Use $1.00/2 Q from 1/31 RP
Final cost is $2.00 each
**********

Hefty Trash Bags (13 gallon) – $4.50
Use $0.55 Q from 1/3 RP
Final cost is $3.95
**********

Meow Mix Cat Food – $3.50
Use $0.75 Q from here
Final cost is $2.75
**********

Kotex Pads – $3.00
Use $1.00 Q from here
Final cost is $2.00
**********

Cover Girl Mascara – $3.50
Use $1.00/2 Q from 2/7 PG
Final cost is $2.50
**********

Betty Crocker Twin Pack Boxed Potatoes – $2.00
Use $0.40 Q from here
Final cost is $1.60
**********

Del Monte Canned Veggies – $0.75
By 5, Use $1.00/5 Q from 2/7 RP
Final cost is $0.55 each
**********

Coke (2 Liter) – $1.00 with in-ad Q
Use $1.00 Q from Recycle Bank
Final cost is FREE
**********

(Thanks, SarahsDeals for most of these matchups!)

Look for an in-store coupon flyer with store coupons that can be stacked with manufacturer coupons to score some awesome deals!! Dollar General’s official corporate policy is NO internet printable coupons allowed. 

Here are the best deals for 2/28 – 3/7:

Cheetos – $2.00
Use $1.00 Q from DG Coupon Flyer
Final cost is $1.00
**********

Febreze Fabric Refresher – 2/$5.00
Use (2) $1.00 Qs from 2/7 PG
Final cost is $1.50 each
**********

Joy Dish Soap – $1.00
Use $0.30 Q from 2/7 PG
Final cost is $0.70
**********

Hefty Trash Bags – $5.00
Use $0.55 Q from 1/3 RP
Final cost is $4.45
**********

Betty Crocker Helpers – $1.50
Buy 3, Use $0.75/3 Q from 2/7 GM
Final cost is $1.25 each
**********

Lucky Charms or Cinnamon Toast Crunch – $2.50
Use $1.00/3 Q from 2/7 GM
Final cost is $2.17 each
**********

Aussie Hair Care – $3.00
Use $1.00 Q from 2/14 RP
Final cost is $2.00
**********

Nabisco Ritz or Bits – $2.00
Use $1.00 Q from 1/24 SS
Final cost is $1.00
**********

Nabisco Cheese Nips – 3/$5.00
Use (3) $1.00 Qs from 1/24 SS
Final cost is $0.67 each
**********

Fantastik All Purpose – $1.50
Use $0.75 Q from 1/10 SS
Final cost is $0.75
**********

Purina Kitten Chow – $4.50
Use $1.00 Q from 1/31 SS
Final cost is $3.50
**********

Purina Puppy Chow – $4.50
Use $1.00 Q from 2/7 RP
Final cost is $3.50
**********

(thanks, SarahsDeals!)

Love our readers
I love hearing from you! If you do this deal, please be sure to leave a comment and give this post a share. Thank you for showing up every day. I have the absolute BEST readers.
Filed Under: Uncategorized

Leave a Comment

Comments

There are no comments.