Meijer Deals are brought to you courtesy of Saving Adiction! Be sure to visit their site for the full ad matchup!

  • My closest Meijer doubles up to and including $0.50, so that is the math I will be doing. The register is programmed to only double up to 3 like coupons per transaction.
  • Meijer offers Store Coupons that you can print from the Meijer Mealbox. Remember, these can be stacked with manufacturer coupons to maximize your savings!
  • Go here to view the current list of Meijer Catalinas.

Here are the best deals for 6/6 – 6/12:

KC Masterpiece BBQ Sauce – $1.25
Buy 2, Use (2) $1.00 Qs from 5/9 SS or from here 
Plus, use $1.00/2 Meijer Mealbox Q
Final cost is better than FREE!
**********

Green Giant Fresh Steamers – $1.00
Use $0.50 Q from here (doubles to $1.00)
Final cost is FREE!
**********

BettyCrocker Warm Delights – $1.00
Use $0.75 Q from 5/2 SS or from here 
Final cost is $0.25
**********

Totinos Pizza Rolls  (15ct) – $1.00
Buy 2, Use $0.50/2 Q from here (doubles to $1.00)
Final cost is $0.50 each
**********

Bar-S Hotdogs – $1.00
Buy 2, Use $1.00/2 Q from 5/16 RP 
Final cost is $0.50 each
**********

Green Giant Boxed Veggies – $1.00
Buy 2, Use $0.50/2 Q from here (doubles to $1.00)
Final cost is $0.50 each
**********

Betty Crocker Suddenly Salad – $1.00
Buy 2, Use 0.50/2 Q from 5/23 SS or from here (doubles to $1.00)
Final cost is $0.50 each
**********

Betty Crocker Boxed Potatoes – $1.00
Buy 2, Use $0.50/2 Q from here (doubles to $1.00)
Final cost is $0.50 each
**********

Pillsbury Grands – $1.00
Buy 3, Use $1.00/3 Q from here 
Final cost is $0.67 each
**********

Old El Paso Taco Shells or Refried Beans – $1.00
Buy 2, Use $0.60/2 Q from here 
Final cost is $0.70 each
**********

Aunt Millies Healthy Goodness Bread & Buns – $1.29
Use $0.55 Q from 5/16 RP
Final cost is $0.74
**********

Old Orchard Frozen Concentrate – $1.00
Buy 4, Use $1.00/4 Q from here or here 
Final cost is $0.75 each
**********

Taco Bell Home Originals Kits, Shells or Salsa – $1.67
Buy 2, Use $1.00/2 Q from here
Final cost is $1.17 each
**********

Love our readers
I love hearing from you! If you do this deal, please be sure to leave a comment and give this post a share. Thank you for showing up every day. I have the absolute BEST readers.
Filed Under: Uncategorized

Leave a Comment

Comments

There are no comments.