Here are the best deals for Rite Aid’s Mid-week Sale 12/8 – 12/11:

Cadbury or Hershey’s Bars (3.5-4.5 oz) – 3/$3.00 = $1.00 +UpR
Final cost is $0.67 each
**********

Bounty Paper Towels (single) – $0.96
Use $0.25/1 Bounty Towels or Napkins from 11/28 PG
Final cost is $0.71
**********

Select Colgate Products – 2/$3.00

Colgate (4.2 or 6.4 oz) or Children’s (4.6 oz) Toothpaste – 2/$3.00
Use (2) $0.75/1 Colgate Toothpaste from 12/5 SS
Final cost is $0.75 each

Colgate Wisp (4 pk) – 2/$3.00
Use $1.00/1 Colgate Wisp (4 ct+) (facebook offer) (thanks Jamie!)
(or Use (2) $0.50/1 Colgate Wisp from 12/5 SS)
Final cost is $0.50 each

Colgate Manual Toothbrush (Children’s or Plus 1 ct) – 2/$3.00
Use (2) $0.40/1 Colgate Adult/Kids Manual Toothbrush from 12/5 SS (excludes Plus or extra clean)
Final cost is $1.10 each

Judging from the ad image, I don’t think these varieties are included in this sale, but if so here are the coupons:
$1.00/1 Colgate 360 Toothbrush November Video Values (if you viewed)
$0.75/1 Colgate 360° ActiFlex manual toothbrush
$1.00/1 Colgate Total Product November Video Values (if you viewed)
$0.75/1 Colgate Total Toothpaste

**********

Kastin’s Tin (22 oz) or Cella’s Cherries (6 oz) – $1.88 = $1.00 +UpR
Final cost is $0.88
**********

Cold-Eeze Lozenges (18 ct), Kids-Eeze Cough & Cold Soft Chews (12 ct) – $3.99 = $3.00 +UpR
Final cost is $0.99
**********

Select Kellogg’s Cereal (8.7-15 oz) – $1.88
Use $1.00/2 Kellogg’s Crispix, All-Bran, Rice Krispies or Corn Flakes Cereals from 12/5 RP
$1.00/3 Kellogg’s Cereals from 11/14 RP
$1.50/3 Kellogg’s Apple Jacks, Corn Pops, Froot Loops or Frosted Flakes from 11/14 RP
$1.50/3 Kellogg’s Apple Jacks, Corn Pops, Froot Loops or Frosted Flakes
$1.00/3 Kellogg’s Cereal printable

$1.00/2 Kellogg’s All-Bran, Crispix, Smart Start or Kellogg’s Raisin Bran Cereal printable
$1.00/2 Kellogg’s Apple Jacks, Corn Pops, Froot Loops or Kellogg’s Frosted Flakes Cereal printable
$1.00/2 Kellogg’s Frosted Mini-Wheats Cereal printable
$1.00/2 Kellogg’s Frosted Mini-Wheats Cereal printable
$1.00/2 Kellogg’s Rice Krispies or Cocoa Krispies Cereal printable
$1.00/2 Kellogg’s Rice Krispies Cereal printable
$1.00/2 Kellogg’s Cereal printable
Final cost is as low as $1.38 each
**********

Kellogg’s Pop-Tarts (8 ct) – $1.88
Buy 3, Use $1.00/3 Kellogg’s Pop Tarts (8ct+)
Final cost is $1.55 each
**********

Wonderful Pistachios (16 oz) – $4.88 = $2.00 +UpR
Use $1.00/1 Wonderful Pistachios or $1.00/1 Wonderful Pistachios or from 11/21 SS
Pay $3.88, get back $2.00 +UpR
Final cost is $1.88
**********

Snuggie Slippers or Softwear Blanket – $7.99
Use $2.00/1 Snuggie Product December Video Values
Final cost is $5.99
**********

The Biggest Loser Shapewear – $9.77 = $2.00 +UpR
Use $1.00/1 Biggest Loser Shape Wear November Video Values (if you viewed)
Pay $8.77, get back $2.00 +UpR
Final cost is $6.77
**********

Luvs Family Pack Diapers – $16.88 = $2.00 +UpR
Use $1.00/1 Luvs Diapers or from 11/28 PG
Pay $15.88, get back $2.00 +UpR
Finacl cost is $13.88
**********

Vicks Starry Night Humidifier – $34.99 = $15.00 +UpR
Use $5.00/1 Vicks Vaporizer or Humidifier November (if you viewed) or December Video Values
Pay $29.99, get back $15.00 +UpR
Final cost is $14.99
**********

See all of this week’s BEST Rite Aid Deals!

Love our readers
I love hearing from you! If you do this deal, please be sure to leave a comment and give this post a share. Thank you for showing up every day. I have the absolute BEST readers.
Filed Under: Uncategorized

Leave a Comment

Comments

jamie

December 7, 201009:12 pm

There is a $1.00 off coupon for wisp on their Facebook page to make them only .50 each!